Wyślij wiadomość
Chongqing Songyo Auto Parts Co., Ltd.
Chongqing Songyo Auto Parts Co., Ltd.
Aktualności
Do domu / Aktualności /

Wiadomości firmowe nt Różnica między samochodowym ciśnieniem hydraulicznym a amortyzacją

Różnica między samochodowym ciśnieniem hydraulicznym a amortyzacją

2021-06-19
Różnica między samochodowym ciśnieniem hydraulicznym a amortyzacją

Istnieje wiele klasyfikacji motoryzacyjnego wyposażenia samochodowego

Istnieją urządzenia mechaniczne, aparaty oddechowe, słomki, urządzenia chowane itp.

 

To, co dzisiaj wyjaśnimy, to mechaniczne urządzenie konserwacyjne.W urządzeniu do konserwacji mechanicznej znajdują się również podpunkty, które są urządzeniami do codziennej konserwacji i urządzeniami do konserwacji.

 

Pozwól, że wyjaśnię ci, jaka jest różnica między nimi

Urządzenie hydrauliczne

Olej służy do szybkiej transmisji, poprzez olej w cylindrze i wewnętrzny olej ścianki otworu w celu wytworzenia siły, ale oddziałuje na ciało, tworząc ciągłą i działającą na ciało, która jest podatna na atomizację, uniemożliwienie użytkownikowi pracy Jednak oczekiwany efekt nie zostaje osiągnięty.W niskich temperaturach lepkość oleju stale podąża za wydajnością myśliwego;podczas ciągłej pracy przepływ oleju w samolocie podczas ciągłej pracy będzie hałasować i generować własny dźwięk dźwiękowy.

Nadmuchiwany amortyzator

Amortyzator wypełniony gazem jest również nazywany hybrydowym amortyzatorem olejowo-gazowym.Wykorzystuje olej jako medium i dodaje część gazu w butli jako środek pomocniczy.Medium gazowe dodaje się na podstawie amortyzacji hydraulicznej, co zwiększa stabilność i zmniejsza hałas spowodowany szybkim przepływem oleju, ale zasadą działania jest nadal zasada działania amortyzacji hydraulicznej.

Jak odróżnić amortyzatory hydrauliczne od amortyzatorów pneumatycznych (nie ma różnicy w wyglądzie)

 

Chętnie podzielę się własnymi umiejętnościami oceny, pod warunkiem, że amortyzator nie jest uszkodzony.

Po rozpakowaniu amortyzatora, jeżeli tłoczysko amortyzatora nie wysunie się bez mocowania, jest to amortyzator pneumatyczny, a jeżeli tłoczysko nie wysuwa się, jest to amortyzator hydrauliczny.

 

Przypomnienie: Niektóre marki amortyzatorów posiadają funkcję samohamowną dla wygody pakowania i transportu.Oznacza to, że przed zamontowaniem amortyzatora należy obrócić tłoczysko za pomocą narzędzia, zanim tłoczysko wyskoczy.

 

Dlaczego w ten sposób rozróżniam amortyzatory pneumatyczne i hydrauliczne?Powód jest taki

Gdy nadmuchiwany amortyzator jest zmontowany, tłoczysko jest wysunięte.W tym czasie wnętrze amortyzatora właśnie osiągnęło równowagę sił.Po sprężeniu gaz zostanie sprężony, niszcząc równowagę sił.Gdy tłoczysko nie zostanie ściśnięte, sprężony gaz powróci do swojego pierwotnego kształtu, co spowoduje odskok tłoczyska i odzyskanie równowagi sił.Ale amortyzator hydrauliczny jest inny, ponieważ nie ma w nim gazu, tylko ciecz, a nadal jest. Wbudowana sprężyna, tłoczysko jest rozciągnięte do środka podczas montażu.Kiedy go wyciągniesz i puścisz, sprężyna zmusi tłoczysko do cofnięcia się.Jednocześnie, ze względu na szybkie wyciąganie, olej hydrauliczny nie został całkowicie zredukowany z cylindra roboczego.Wpływając do cylindra roboczego o zwiększonej objętości, siła ta zmusi również tłoczysko do cofnięcia się, ale zwykle nie cofa się do pierwotnego położenia, ponieważ część oleju hydraulicznego wpływa do cylindra roboczego o zwiększonej objętości.

 

Przypomnienie: Niektóre nadmuchiwane amortyzatory mają również wbudowaną sprężynę wewnątrz.Gdy tłoczysko podniesie się, naciśnie tę sprężynę.Sprężyna będzie buforować i poprawiać komfort.

Amortyzator hydrauliczny nie odbija się

Nadmuchiwany amortyzator

Przypomnienie: Więc w przyszłości, jeśli tłoczysko amortyzatora nie odbije się, może to nie być problem z jakością amortyzatora.Może ten amortyzator to amortyzator hydrauliczny.